Регламентація договірної роботи на підприємстві | JobsMarket.com.ua
Трудові контракти, оренда, поставка, купівля-продаж, робота зі споживачами, зовнішньоекономічні договори – це все різні види договорів, кожен з яких має свою специфіку та особливості укладення.
Наприклад, не вимагається письмова форма договору з покупцем, фізичною особою, якщо угода виконується в момент укладення. Класичний сценарій подібного – це покупка продукту або техніки в магазині. Покупець здійснює оплату, натомість отримує потрібний об’єкт і чек, яким підтверджується факт угоди.
А ось у відносинах між юридичними особами договір в письмовій формі є обов’язковим і вимагає глибоких знань законів.
Договірну роботу на підприємстві можна побудувати за допомогою юристів адвокатського об’єднання “Альва Прайвесі”, які володіють необхідними знаннями та практичними навичками. Юристи радять наступне про регламентацію договірної роботи на підприємстві alvaprivacy.ua/ua/publikatsiji/dogov-robota.
Регламентація договірної роботи
Внутрішні правила ведення договірної роботи допомагають всім співробітникам компанії і їх підрозділам мати єдиний стандарт і бачення процесу укладення договорів.
Локальні акти в сфері організації роботи з договорами складаються з таких документів:
- Інструкція або порядок ведення договірної роботи.
- Інструкція про порядок укладання договорів, яка буде містити перелік документів, запитуваних у потенційного контрагента.
- Порядок перевірки контрагентів у відкритих реєстрах.
- Регламент ведення досудового врегулювання проблемних питань та судового вирішення спорів.
- Затвердження типових форм основних договорів, які укладає підприємство.
Одного разу розроблені стандарти ведення договірної роботи допоможуть знизити рівень ризику виникнення проблемних ситуацій як у відносинах з партнерами, так і всередині компанії.
Стадії укладення договорів
Незалежно від форми і виду договору стадії у всіх єдині і можна виділити такі.
- Переддоговірна стадія. Обговорення і виділення істотних для сторін умов і їх врегулювання.
- Розробка проекту та підписання. Перенесення усних домовленостей на папір і конкретизація всіх можливих проблемних пунктів.
- Повідомлення підрозділів. Доведення до відома всіх відповідальних осіб за виконання договору про істотні умови і підводні камені.
- Контроль виконання. Призначення відповідальних посадових осіб за ведення договору і аналіз результатів співпраці за ним.
Договір – це універсальний регулятор відносин між сторонами, метою якого є письмове погодження основних правил гри. Вступаючи в договірні відносини, сторони вільні встановлювати межі таких відносин на свій розсуд, не забуваючи або знаючи про існування законодавчих меж.
У таких питаннях все ж варто звертатися за правовою допомогою юристів з адвокатського об’єднання “Альва Прайвесі” alvaprivacy.ua, які простою мовою зможуть пояснити важливість договору, його суттєві умови, а головне допомогти в розробці типових форм контрактів і узгодити нестандартні.