Біржові котирування – простий розрахунок ціни на природний газ | JobsMarket.com.ua

08.01.2021

Багато громадян не розуміють, за яким принципом формується ціна на природний газ. Вивчати купу підзаконних актів немає часу та наснаги, а по телевізору таку інформацію не надають. Тому ми підготували для вас інформацію, яка здатна надати відповідь на питання ціноутворення природного газу в Україні.

Іноді великі чи малі компанії не мають багато часу брати участь в аукціонах та робити власні розрахунки. Веб-сайт Української біржі пропонує використовувати необхідні функції в Інтернеті. Варто зазначити, що для створення особистого входу вам потрібно бути офіційно зареєстрованим для торгівлі.

Формування ціни за допомогою УЕБ

Українська енергетична біржа стала єдиним майданчиком, котрий здатний надати достовірну та прозору інформацію щодо вартості природного газу в Україні. Саме тому, інформацію з УЕБ публікують на офіційних сайтах світових аналітичних агентств. Таку довіру та авторитет було здобуто за підтримки Міністерства енергетики України.

Справа в тому, що вартість природного газу формується на підставі біржових котирувань Української енергетичної біржі до конкретно встановленого біржового ресурсу. Саме тому, найактуальніша інформація про зміни ціни будуть опубліковані за посиланням www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/.

Кожного місяця, УЕБ публікує актуальну інформацію ціноутворення природного газу. Ця інформація є офіційною та надається по декільком причинам. По перше, за допомогою корисних інструментів, компанії-замовники та постачальники природного газу можуть підрахувати рентабельність його продажу. Звичайні громадяни, скориставшись опублікованими даними, можуть провести аналітику та спостерігати за дотриманням умов продажів та діючого законодавства.

Формула розрахунку середньої ціни

Для зручності, на УЕБ було опубліковано аргументовану презентацію, яка повністю розкриває формулу розрахунку ціни. Відповідно до цієї формули, ціна газу дорівнює сумі ціни природного газу на Хабі та середньої ціни транспортування його із Європи помножених на коефіцієнт перерахунку та на курс євро за НБУ. До цього додається курс долара за НБУ та НДС.

Для того, щоб наглядно впевнитись в простоті формули, варто переглянути опубліковані графіки зміну цін. В таблицях зазначено весь процес перерахунку ціни на природний газ. В тому разі, якщо інформація стаж не зрозумілою, є можливість користатись безкоштовним номером телефону служби підтримки УЕБ, де професійні консультанти проведуть роз’яснювальну розмову з приводу цього питання.