Інтервальний фонд – що це? | JobsMarket.com.ua

11.04.2022

Інтервальний фонд є закритим фондом, але має ознаки як закритого фонду, так і взаємного фонду. На відміну від закритого фонду інтервальний фонд не торгується на біржі фондів. Акції інтервального фонду купуються чи продаються шляхом взаємодії з фірмою фонду, зазвичай через брокера. За законом, акції інтервального фонду мають купуватись і продаватися за ціною чистих активів фонду на кінець дня NAV.

Унікальність інтервального фонду у тому, що інвестор може купити акції інтервального фонду у час, як й у пайовому фонді, але інвестор неспроможна продати акції інтервального фонду у час. Натомість інтервальний фонд викуповуватиме акції інвесторів лише в рамках офіційного викупу, який зазвичай проводиться кожні три місяці.

Інтервальний фонд оголосить про готовність викупити 5 відсотків випущених акцій. Тому, якщо інвестори мають бажання продати більше 5 випущених акцій, кожен інвестор може мати пропорційну частку в 5 лімітів.
Біржі.

Біржові фонди

Біржові фонди, або ETF, є другим за популярністю типом фондів після взаємних фондів, і їхня популярність зросла за останні 20 років. В даний час у наших базах даних налічується 2751 ETF з активами в розмірі 6,78 трильйона доларів.

Акції біржового фонду торгуються над ринком, як і акції відкритого фонду. З моменту початку випуску акцій інвестори купують та продають акції іншим інвесторам. Але головна відмінність закритого фонду від біржового фонду полягає у вбудованому механізмі, що дозволяє підтримувати ринкову ціну ETF досить близько до ціни чистих активів ETF.

Популярність інвестиційних фондів зросла, оскільки ETF є синонімом індексних інвестицій. Більшість ETF, на відміну багатьох інших типів фондів, є індексними фондами – їх мета – стежити за індексом і змушувати портфель визначати інвестиційні рішення. Інвестори все більше розуміють, що керуючому портфелем дуже важко приймати рішення щодо інвестування, щоб перевершити весь ринок за комісійними, порівнянними із взаємними фондами або фондами закритого типу.

Біржові ноти

Біржові ноти або ETN технічно не є “інвестиційним фондом”, але для інвестиційного інвестора ETN подібні до фонду. Біржові ноти – це субординовані ноти, випущені великими інвестиційними банками, такими як Barkley Bank або UBS Bank, що торгуються на фондовому ринку як ETF-ноти.

ETN – це субординовані банківські ноти, які займають гроші в інвесторів, а також виплачують “відсотки” за боргом на основі відсотків і дивідендів на фондовому ринку. Коли банк приймає розрахунок за векселем, розрахункова ціна ґрунтується на показниках фондових індексів, до 90 ETF у нашій базі даних нині містить активи на суму $7,72 млрд.

NextShares

NextShares – це новий тип біржових інвестиційних фондів, створених компанією Eaton Wens. Наступний продаж – це новий тип інвестиційних фондів, що торгуються на біржі. Цей тип інвестиційних фондів з елементами закритого фонду, а також елементами фондів ETF є різновидом інвестиційних фондів. У нашій базі даних сьогодні власники активів на суму $13 тисяч.

Хедж-фонди

Хедж-фонд – це інвестиційний фонд, який не регулюється SEC. Хедж-фонд не регулюється SEC, оскільки акціями хедж-фонду можуть володіти лише “акредитовані” інвестори, переважно особи зі значним статусом. У США існує понад 2500 хедж-фондів. Існує веб-сайт, який відстежує діяльність хедж-фондів, який називається “BarclayHedge”. За даними Barclay Hedge, хедж-індустрії належить близько $3,2 трильйона.

Найкращим фондом в Україні є N1. Його заснував Никита Измайлов N1, інвестор спортивного банку.