Марки нержавіючої сталі і їх застосування

28.09.2021

В даний час розрізняють близько 70 видів нержавіючої сталі. Додавання різних елементів впливає на їх властивості, що призводить до різного використання даного сплаву. За складом, по мікроструктурі і фізичним властивостям було виділено 4 основні типи нержавіючої сталі:

Феритна сталь: це сталь, що містить відносно невелика кількість хрому (11-18%), що іноді знижує її корозійну стійкість. Цю марку нержавійки успішно застосовують для обробки предметів побуту, кухонного начиння і т. д. У водопровідних спорудах або зовнішніх конструкціях її, скоріше, уникають.

Аустенітна сталь: має дуже високу корозійну стійкість. Зазвичай вона складається з хрому (17-25%) і нікелю (8-25%). Додавання молібдену (макс. 7%) збільшує стійкість до іржі. Вона не твердне в процесі виробництва і володіє поліпшеними характеристиками відносного подовження в порівнянні з феритної сталлю. Нержавіюча сталь ідеально підходить для виробництва обладнання для харчової, хімічної та будівельної промисловості.

Цей тип сталі в основному використовується для виготовлення фітингів з нержавіючої сталі, також її застосовують для воріт з нержавійки. На сайті steellitem.com/category/gates/ компанії СтілЛайт можна замовити виготовлення якісних і практичних нержавіючих воріт.

Мартенситна сталь: її можна розглядати як аустенитну сталь, загартовану в процесі виробництва. Він відрізняється винятковою стійкістю до стирання і твердістю. З цієї причини його використовують при виробництві насосів, валів і сполучних елементів. За рахунок гарту кількість хрому може бути зменшено (навіть на 12-18%) без значного зниження якості кінцевого продукту.

Дуплексна нержавівюча сталь: ця назва аустенитно-феритної сталі. Він поєднує в собі кращі риси обох видів. Він відрізняється простотою обробки, дуже високу корозійну стійкість і підвищену міцність. Застосовується при будівництві резервуарів, водо- / нафтопроводів, газопроводів і т. д.

Перевагою нержавіючої сталі, яка заслуговує на більшу увагу, є її неповторний зовнішній вигляд. Виготовлені з нього вироби десятиліттями зберігають привабливий зовнішній вигляд нової техніки. Нержавіюча сталь асоціюється з сучасністю, і при невеликому догляді вона може вразити своїм блиском. Чистити нержавіючу сталь дуже зручно. Зазвичай достатньо м’яких миючих засобів, а для блиску – традиційний засіб наших бабусь, вода з оцтом.

Поєднання практичності і естетики дозволяє легко використовувати його у виробництві меблів і сантехніки. Як у професійній гастрономії, так і в приватному користуванні високо цінуються столи, гардероби і раковини з нержавіючої сталі. Вони добре працюють в більш складних умовах, наприклад, у ванних кімнатах або кухнях, де періодично переважає підвищена вологість повітря. Готельєри і власники гостей також прихильно дивляться на меблі, що складається повністю або частково з нержавіючої сталі.