Наборщик тексту: де знайти такі вакансії, як уникнути обману

09.12.2021

З оголошеннями про те, що потрібно наборщик тексту, стикався кожен, хто хоча б раз відвідував популярний сайт пошуку вакансій. З такою роботою може впоратися будь-яка людина, що вміє друкувати: спеціальні навички і знання не потрібні. Досить вміти користуватися програмою Word на рівні користувача, мати час і бажання працювати. Ось стаття для ознайомлення https://zarobitok.press/v-interneti/59-nabir-tekstu-na-domu.html.

Але чи все так просто з цими вакансіями? Розберемо особливості роботи складача тексту: що потрібно знати і враховувати при пошуку пропозицій.

У чому нюанси роботи наборщика тексту

Перш, ніж приступити до пошуку завдань і вакансій в цій сфері, необхідно розуміти, що собою являє ця ніша.

Суть роботи

Це нескладне заняття, суть якого полягає в наборі тексту на комп’ютері. При цьому матеріал, з якого потрібно набрати текст, може бути різним, і далеко не завжди це друковані джерела. Адже зараз існує багато комп’ютерних програм, які допомагають відсканувати і розпізнати друковані матеріали. Для такої роботи рідко наймають складача текстів: частіше використовують програми та послуги коректора або редактора.

Бувають випадки, коли потрібно набрати матеріал, який існує тільки в відсканованому або рукописному вигляді. Також це можуть бути фотографії. З такими текстовими матеріалами програмному забезпеченню впорається вже важко. Для подібної роботи і наймають складачів.

Здається, що в наборі текстів немає нічого складного, але тут присутні свої нюанси:

 1. Нерозбірливий почерк. Оскільки більшість джерел, з якими доводиться працювати-рукописні, така проблема виникає часто. Це ускладнює роботу: можна витратити чимало часу, щоб розібрати чиїсь записи.
 2. Складні терміни, слова. Ще одна особливість, з якою доводиться стикатися виконавцям. Не завжди легко розібрати з першого разу складні слова, а в поєднанні з кострубатим почерком це ще складніше. Адекватно оцінюйте масштаб роботи, перш ніж братися за подібне завдання.
 3. Формула. Вони можуть значно ускладнити процес набору, особливо довгі і складні. Серйозні компанії набір формул оплачують додатково, в залежності від їх кількості в тексті і рівня складності.
 4. Схема. Вони також повинні оплачуватися додатково. Адже на набір деяких схем буде потрібно набагато більше часу, ніж на решті матеріал.
 5. Погана якість матеріалів. Буває, що якість вихідних даних погане, і складно розглянути, які слова там написані. За такі завдання також повинні доплачувати.

Що повинен вміти здобувач

Такі пропозиції не вимагають профільного досвіду або якихось спеціальних знань і навичок.

Досить вміти:

 • набирати на комп’ютері текст (бажано швидко) і працювати з Microsoft Word;
 • володіти хорошою посидючістю;
 • уважно, відповідально ставиться до роботи.

Як бачите, це нескладно. Такий варіант підходить тим, хто шукає підробіток з дому, або у вільний від основної діяльності час. Адже тут немає чіткого графіка. Замовнику не важливо, коли ви працюєте і скільки годин витрачаєте на це. Ви можете виконати завдання за день, а можете за 2 години. Головне-дотримуватися термінів, вчасно здавати матеріал на перевірку. Така робота підійде школярам, студентам, пенсіонерам, жінкам в декреті.

З якими підводними каменями можна зіткнутися

У такого простого виду заробітку теж є свої підводні камені. Якщо ви відкриєте будь-який сайт пошуку вакансій, то побачите, що вони заповнені оголошеннями про складальників, але близько 80% (а буває більше) таких оголошень – шахрайські.

Здобувачеві, який ніколи раніше не стикався з обманом, буває складно визначити, де реальні оголошення, а де – шахрайство. Нижче розберемо, як визначити, що перед вами аферисти.

Які відгуки можна побачити про цю вакансію

Про Набір тексту на дому можна зустріти різні коментарі, причому люди частіше діляться негативним досвідом, ніж позитивним. Практично завжди такі відгуки пов’язані з шахрайськими діями. Люди діляться тим, як їх обдурили або намагалися це зробити. Позитивних відгуків менше, але вони все ж є. Ознайомтеся з першими і з другими, щоб знати, в які ситуації можна потрапити.

Але не потрібно впадати у відчай через високий відсоток обману. На таку роботу є певний попит і у приватних замовників. Якщо підходити до пошуків з розумом, ви знайдете свого клієнта.

Вакансія складача тексту віддалено – де обман?

Інтернет переповнений оголошеннями про те, що потрібні складальники текстів. Велика частина з них-це обман. Варто гранично уважно розглядати такі пропозиції. Шахраї використовують різні схеми, і потрібно знати їх, щоб не потрапляти на такі виверти.

Ось на що потрібно звернути увагу при виявленні шахраїв:

 1. Внесок. Вимоги внести передоплату в якості страхового внеску або будь-який інший виплати відразу говорить, що перед вами шахрай. Необхідність таких виплат аргументують великою кількістю недобросовісних співробітників і необхідністю надати доступ до конфіденційних даних. Після переказу грошей замовник пропадає. Запам’ятайте, що гроші повинні платити тільки вам. Реальні компанії не вимагають жодних попередніх / страхових внесків перед початком співпраці.
 2. Висока оплата праці. Робота складача проста і оплачується скромно. Якщо в оголошенні вказана оплата по 12-20 грн., це говорить про те, що така вакансія може бути обманом. Реальна оплата за такий обсяг роботи рідко перевищує 10 грн.
 3. Спілкування через e-mail. Якщо потенційний замовник вважає за краще вести листування тільки через пошту, то варто задуматися. Часто в таких пропозиціях відсутня будь-яка інша контактна інформація, крім зазначеної поштової скриньки. Бувають випадки, коли замовники користуються даними інших реально існуючих компаній. Перевіряйте всю інформацію, зазначену в оголошеннях.
 4. Використання електронних гаманців. Рідко в таких випадках пропонують перевести оплату на банківську карту. Як правило, шахраї використовують тільки електронні гаманці, не пропонують інших альтернатив. Часто зустрічаються Qiwi, Яндекс.гроші. Але це непряма ознака, оскільки багато приватних замовників також працюють з електронними гамансцями.

Це те, на що необхідно в першу чергу звертати увагу в оголошеннях. Також моніторьте відгуки, коментарі в пошукових системах. Жертви обману часто залишають свої відгуки із зазначенням даних, які використовували шахраї в листуванні. Ознайомтеся з ними, перш ніж приступати до виконання завдань. Переконайтеся, що ваш потенційний замовник не згадувався в одному з відгуків.

Те ж саме стосується і різних Фріланс-ресурсів. На біржах часто можна почитати відгуки про замовника, якщо він до цього вже давав завдання. Якщо це новий користувач або протягом декількох місяців з моменту реєстрації він не давав завдань, то з високою ймовірністю це може бути шахрай.

Автор – Вольдемар Воронцовський.