Як розпізнати фальшиві долари |

26.10.2022

Не секрет, що в нашій країні практично всі громадяни вважають за краще зберігати свої заощадження в іноземній валюті. Гривня, на жаль, схильна до інфляції і за останні 25 років знецінилася більше ніж у 15 разів. Найпопулярніша валюта для зберігання так вже склалася, це американський долар. Він є в наявності практично в кожній родині. Але мало хто знає, як відрізнити справжній долар від фальшивки. Перевірити безкоштовно долари на справжність ви можете у сервісі обменка Харьков

На жаль, професійні підробки відрізнити від оригіналу практично неможливо. Це може зробити, мабуть, лише експерт. Але такі підробки зустрічаються набагато рідше, ніж стандартні, які від оригіналу може навіть обиватель, якщо буде досить уважний. Радимо вам пункт обміну та перевірки валюти obmenka24.kharkov.ua

6359110ab25fd.jpg

Найпростіший спосіб перевірки – потрібно взяти справжню купюру та порівняти з підробленою. Ну або з тією купюрою, яку ви підозрюєте, що вона може бути фальшивкою. Можете промацати обидві купюри по всій площі. Якщо ви нарвались на підробку, можете відразу відчути невідповідність. Зверніть увагу на ідентичність захисних знаків. Вони мають бути повністю схожі. Якщо підробка примітивна ви відразу відчуєте пальцями істотну різницю. Найчастіше ми стикаємося з цим питанням, коли хочемо здійснити обмен валют.

Захисні знаки дуже важко підробити. Зверніть увагу на захисну смугу на купюрі. Це спеціальна стрічка, яка має бути помітна з двох сторін. Число на купюрі (1, 10, 50, 100) позначено оригінальним чорнилом і якщо ви нахилятимете його, то буде злегка змінюватися колір фарби. Також варто звертати увагу на водяний знак, який запроваджено у папері у вигляді портрета. Він буде відображатися як з одного, так і з іншого боку. Ще один важливий елемент під час перевірки – мікродрук. Для того щоб її перевірити вам знадобиться лупа або збільшувальне скло. Якщо підроблена купюра, то при найближчому розгляді ви помітите розмиті літери. В оригіналі розмитості тексту не повинно бути. Варто зазначити, що мікродрук практично неможливо підробити.

Перераховані вище способи перевірки банкнот не дадуть вам 100% гарантію захисту від підробки, проте при уважному виконанні помітно зменшать ймовірність покупки фальшивих доларів. Проте більшість шахраїв, які займаються фінансовими аферами використовують не дуже якісні підробки. Стережіться купувати валюту на вулицях у темний час доби або за дуже вигідним курсом. В основному шахраї використовують раптовість, не дуже покладаючись на якість підробки.